  • Y00752K43000F0L
Y00752K43000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00752K43000F0L
HK JDW NO:
890-Y00752K43000F0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.43kOhm, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00752K43000F0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    VSR
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    2.43kOhm
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    8.5344mm
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm