  • Y007512K5890T9L
Y007512K5890T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y007512K5890T9L
HK JDW NO:
890-Y007512K5890T9L
Step5Bar-code shipping tag
Y007512K5890T9L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    12.589kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height
    8.5344mm
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    2.667mm