  • Y007210R0000B9L
Y007210R0000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y007210R0000B9L
HK JDW NO:
890-Y007210R0000B9L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
10Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y007210R0000B9L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VTA57Z
  • Size / Dimension
    0.189Diax0.374W 4.80mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Width
    9.4996mm