  • Y006220K0000C0L
Y006220K0000C0L
advertisement
Manufacturer No:
Y006220K0000C0L
HK JDW NO:
890-Y006220K0000C0L
Step5Bar-code shipping tag
Y006220K0000C0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.25%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±1ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Height
    8.5344mm
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm