  • Y006010K0000T2L
Y006010K0000T2L
advertisement
Manufacturer No:
Y006010K0000T2L
HK JDW NO:
890-Y006010K0000T2L
Description:
FIXED RESISTOR, 10kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y006010K0000T2L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Diax0.356L 6.60mmx9.04mm
  • Tolerance
    ±0.01%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    125mW