  • Y00589K03600T0L
Y00589K03600T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00589K03600T0L
HK JDW NO:
890-Y00589K03600T0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
9.036kOhms, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00589K03600T0L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.270L 3.05mmx6.86mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    9.036kOhms
  • Power (Watts)
    0.3W