  • Y00581K04580T0L
Y00581K04580T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00581K04580T0L
HK JDW NO:
890-Y00581K04580T0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
1.0458kOhms, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00581K04580T0L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Diax0.500L 6.60mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    1.0458kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Length
    12.7mm