  • Y005810K0000T1L
Y005810K0000T1L
advertisement
Manufacturer No:
Y005810K0000T1L
HK JDW NO:
890-Y005810K0000T1L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
10kOhms, 0.3W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y005810K0000T1L
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VTA
  • Size / Dimension
    0.260Diax0.500L 6.60mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Length
    12.7mm