  • Y005810K0000D19L
Y005810K0000D19L
advertisement
Manufacturer No:
Y005810K0000D19L
HK JDW NO:
890-Y005810K0000D19L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 10kOhm, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y005810K0000D19L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Diax0.500L 6.60mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    150mW