  • Y0054146R070T9L
Y0054146R070T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0054146R070T9L
HK JDW NO:
890-Y0054146R070T9L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
146.07Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0054146R070T9L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VTA
  • Size / Dimension
    0.260Diax0.750L 6.60mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    146.07Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Length
    19.05mm