  • Y0029600R000F0L
Y0029600R000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0029600R000F0L
HK JDW NO:
890-Y0029600R000F0L
Description:
600Ohms, 0.667W 2/3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0029600R000F0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    VTA
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.375Diax0.750L 9.53mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    600Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Length
    19.05mm