  • Y002930K1000B0L
Y002930K1000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y002930K1000B0L
HK JDW NO:
890-Y002930K1000B0L
Description:
30.1kOhms, 0.667W 2/3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y002930K1000B0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.375Diax0.750L 9.53mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    30.1kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Max Power Dissipation
    667mW
  • Length
    19.05mm