  • Y0029100K000T1L
Y0029100K000T1L
advertisement
Manufacturer No:
Y0029100K000T1L
HK JDW NO:
890-Y0029100K000T1L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 100kOhm, 0.667W 2/3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0029100K000T1L
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VTA
  • Size / Dimension
    0.375Diax0.750L 9.53mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    333mW