  • Y002875R0000B0L
Y002875R0000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y002875R0000B0L
HK JDW NO:
890-Y002875R0000B0L
Description:
75Ohms, 1W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y002875R0000B0L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.000L 9.53mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    75Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Military Standard
    Not
  • Length
    25.4mm