  • Y002833K0000F29L
Y002833K0000F29L
advertisement
Manufacturer No:
Y002833K0000F29L
HK JDW NO:
890-Y002833K0000F29L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
33kOhms, 1W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y002833K0000F29L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VTA
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.000L 9.53mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Non-Inductive
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    33kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    25.4mm