  • Y0028200K000T9L
Y0028200K000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0028200K000T9L
HK JDW NO:
890-Y0028200K000T9L
Description:
200kOhms, 1W, Metal Foil,
Quantity:
In Stock : 4738
Step5Bar-code shipping tag
Y0028200K000T9L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.000L 9.53mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    200kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    25.4mm