  • Y0028200K000T0L
Y0028200K000T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0028200K000T0L
HK JDW NO:
890-Y0028200K000T0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Through Hole 200kOhms, 1W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0028200K000T0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VTA
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.000L 9.53mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    200kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Lead Diameter
    810 μm
  • Length
    25.4mm