  • Y0028150R000B9L
Y0028150R000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0028150R000B9L
HK JDW NO:
890-Y0028150R000B9L
Description:
150Ohms, 1W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0028150R000B9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.000L 9.53mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    150Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Length
    25.4mm