  • Y0024470R000T9L
Y0024470R000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0024470R000T9L
HK JDW NO:
890-Y0024470R000T9L
Description:
FIXED RESISTOR, 470Ohm, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0024470R000T9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
  • Tolerance
    ±0.01%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    11.43mm
  • Height Seated (Max)
    0.450 11.43mm