  • Y002416K0000S0L
Y002416K0000S0L
advertisement
Manufacturer No:
Y002416K0000S0L
HK JDW NO:
890-Y002416K0000S0L
Description:
16kOhm, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y002416K0000S0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
  • Tolerance
    ±0.001%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    16kOhm
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.450 11.43mm