  • Y0024129K064S9L
Y0024129K064S9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0024129K064S9L
HK JDW NO:
890-Y0024129K064S9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
129.064kOhms, 0.2W 1/5W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0024129K064S9L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    H
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
  • Tolerance
    ±0.001%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    129.064kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height
    11.43mm
  • Height Seated (Max)
    0.450 11.43mm
  • Length
    10.541mm
  • Width
    4.1148mm