  • Y002320R0000A0L
Y002320R0000A0L
advertisement
Manufacturer No:
Y002320R0000A0L
HK JDW NO:
890-Y002320R0000A0L
Description:
FIXED RESISTOR, 20Ohm, 0.75W 3/4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y002320R0000A0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±0.05%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm