  • Y002310K0000V9L
Y002310K0000V9L
advertisement
Manufacturer No:
Y002310K0000V9L
HK JDW NO:
890-Y002310K0000V9L
Description:
FIXED RESISTOR, 10kOhm, 0.75W 3/4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y002310K0000V9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    H
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±0.005%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Max Power Dissipation
    750mW