  • Y0023100R000V9L
Y0023100R000V9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0023100R000V9L
HK JDW NO:
890-Y0023100R000V9L
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0023100R000V9L
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    H
  • Size / Dimension
    0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±0.005%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Length
    15.875mm