  • Y002250R0000T0L
Y002250R0000T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y002250R0000T0L
HK JDW NO:
890-Y002250R0000T0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
50Ohms, 1W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y002250R0000T0L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VSR
  • Size / Dimension
    1.200Lx0.260W 30.48mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    50Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    800mW
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm
  • Length
    30.48mm
  • Width
    6.604mm