  • Y002150R0000T0L
Y002150R0000T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y002150R0000T0L
HK JDW NO:
890-Y002150R0000T0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
50Ohms, 0.75W 3/4W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y002150R0000T0L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VSR
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.820Lx0.160W 20.83mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    50Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm
  • Length
    20.828mm
  • Width
    4.064mm