  • Y00195R00000B0L
Y00195R00000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00195R00000B0L
HK JDW NO:
890-Y00195R00000B0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
5Ohms, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00195R00000B0L
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    H
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.375Diax0.625L 9.53mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    5Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Length
    15.875mm