  • Y001911R1100B0L
Y001911R1100B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y001911R1100B0L
HK JDW NO:
890-Y001911R1100B0L
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y001911R1100B0L
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    11.11Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Length
    15.875mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    H
  • Size / Dimension
    0.375Diax0.625L 9.53mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±0.1%