  • Y0015250R000Q0L
Y0015250R000Q0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0015250R000Q0L
HK JDW NO:
890-Y0015250R000Q0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
250Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0015250R000Q0L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.160Diax0.375L 4.06mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    250Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Length
    9.525mm