  • Y001520K0000T2L
Y001520K0000T2L
advertisement
Manufacturer No:
Y001520K0000T2L
HK JDW NO:
890-Y001520K0000T2L
Step5Bar-code shipping tag
Y001520K0000T2L
  • Type
    Parameter
    Select All
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Diameter
    4.06mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.160Diax0.375L 4.06mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±0.01%