  • Y00145R00000B0L
Y00145R00000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00145R00000B0L
HK JDW NO:
890-Y00145R00000B0L
Description:
Through Hole 5Ohms, 0.2W 1/5W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00145R00000B0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.270L 3.05mmx6.86mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±12ppm/°C
  • Resistance
    5Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Diameter
    3.05mm
  • Length
    6.858mm