  • Y001410K0000T0L
Y001410K0000T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y001410K0000T0L
HK JDW NO:
890-Y001410K0000T0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
10kOhms, 0.2W 1/5W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y001410K0000T0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VMTA55
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.270L 3.05mmx6.86mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Length
    6.858mm