  • Y001320K0000Q9L
Y001320K0000Q9L
advertisement
Manufacturer No:
Y001320K0000Q9L
HK JDW NO:
890-Y001320K0000Q9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
20kOhm, 2W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y001320K0000Q9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    1.200Lx0.260W 30.48mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±0.02%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Power (Watts)
    2W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm