  • Y00131R00000F0L
Y00131R00000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00131R00000F0L
HK JDW NO:
890-Y00131R00000F0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
Through Hole 1Ohm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00131R00000F0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    22.86mm
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    1.200Lx0.260W 30.48mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±1%