  • Y001310K0000Q0L
Y001310K0000Q0L
advertisement
Manufacturer No:
Y001310K0000Q0L
HK JDW NO:
890-Y001310K0000Q0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10kOhm, 2W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y001310K0000Q0L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    S
  • Size / Dimension
    1.200Lx0.260W 30.48mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    2W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm