  • Y0012524K288A9L
Y0012524K288A9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0012524K288A9L
HK JDW NO:
890-Y0012524K288A9L
Description:
524.288kOhms, 0.8W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0012524K288A9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.820Lx0.160W 20.83mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    524.288kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.8W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm
  • Length
    20.828mm
  • Width
    4.064mm