  • Y00123R00000F0L
Y00123R00000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00123R00000F0L
HK JDW NO:
890-Y00123R00000F0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3Ohms, 1.5W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00123R00000F0L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    S
  • Size / Dimension
    0.820Lx0.160W 20.83mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    3Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm
  • Length
    20.828mm
  • Width
    4.064mm