  • Y0012150K000F0L
Y0012150K000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0012150K000F0L
HK JDW NO:
890-Y0012150K000F0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
Through Hole 150kOhm, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0012150K000F0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    S
  • Size / Dimension
    0.820Lx0.160W 20.83mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    150kOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power Rating
    1.5W
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm