  • Y0011810R000B9L
Y0011810R000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0011810R000B9L
HK JDW NO:
890-Y0011810R000B9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
810Ohms, 1W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0011810R000B9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    810Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm
  • Length
    14.605mm
  • Width
    4.064mm