  • Y0011500K000V0L
Y0011500K000V0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0011500K000V0L
HK JDW NO:
890-Y0011500K000V0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
Through Hole 500kOhm, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0011500K000V0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±0.005%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    500kOhm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.3W
  • Working Voltage
    350V
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm