  • Y001125R0000A9L
Y001125R0000A9L
advertisement
Manufacturer No:
Y001125R0000A9L
HK JDW NO:
890-Y001125R0000A9L
Description:
25Ohms, 1W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y001125R0000A9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    S
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    25Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm
  • Length
    14.605mm
  • Width
    4.064mm