  • Y0011184K000B0L
Y0011184K000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0011184K000B0L
HK JDW NO:
890-Y0011184K000B0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
184kOhms, 1W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0011184K000B0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    S
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    184kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm
  • Length
    14.605mm
  • Width
    4.064mm