  • Y00072K50000D0L
Y00072K50000D0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00072K50000D0L
HK JDW NO:
890-Y00072K50000D0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.5kOhms, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00072K50000D0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    2.5kOhms
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm