  • Y000724K2780T0L
Y000724K2780T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y000724K2780T0L
HK JDW NO:
890-Y000724K2780T0L
Description:
24.278kOhm, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y000724K2780T0L
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    S
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    24.278kOhm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.3W
  • Working Voltage
    300V
  • Height
    8.5344mm
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm