  • XZM2CRK45W50MAV-6
XZM2CRK45W50MAV-6
advertisement
Manufacturer No:
XZM2CRK45W50MAV-6
Manufacturer:
SunLED
HK JDW NO:
739-XZM2CRK45W50MAV-6
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 385
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XZM2CRK45W50MAV-6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    3.50mm Lx2.80mm W
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Color
    Red
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.5V
  • Viewing Angle
    60°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Current - Test
    50mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    2.60mm Dia
  • Millicandela Rating
    4790mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Wavelength - Peak
    640nm
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength - Dominant
    625nm
  • Height (Max)
    3.40mm