  • XZFMDK10A2
XZFMDK10A2
advertisement
Manufacturer No:
XZFMDK10A2
Manufacturer:
SunLED
HK JDW NO:
739-XZFMDK10A2
Package:
20-SMD, No Lead
Datasheet:
XZFMDK10A2
Description:
0.4", Dual Digit SMD Numeric Display; Anode
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XZFMDK10A2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    20-SMD, No Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.512 Hx0.728W x 0.148 D 13.00mmx18.50mmx3.75mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Red
  • Additional Feature
    IC COMPATIBLE
  • Number of Functions
    2
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Power Dissipation-Max
    75mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    1.85V
  • Optoelectronic Device Type
    SMART/NORMAL 7 SEG NUMERIC LED DISPLAY
  • Current - Test
    10mA
  • Luminous Intensity
    10 mcd
  • Wavelength - Peak
    645nm
  • Forward Current-Max
    0.03A
  • Display Type
    7-Segment
  • Number of Characters
    2
  • Digit/Alpha Size
    0.40 10.16mm
  • Common Pin
    Common Anode
  • Height
    13.0048mm