  • XZDGK55W10MAV-3HTA
XZDGK55W10MAV-3HTA
advertisement
Manufacturer No:
XZDGK55W10MAV-3HTA
Manufacturer:
SunLED
HK JDW NO:
739-XZDGK55W10MAV-3HTA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 1863
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XZDGK55W10MAV-3HTA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Series
    High Temperature
  • Size / Dimension
    3.20mm Lx1.60mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Color
    Green
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3V
  • Viewing Angle
    30°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Current - Test
    10mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    1.60mm Dia
  • Lens Transparency
    Clear
  • Wavelength - Peak
    515nm
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength - Dominant
    525nm
  • Height (Max)
    2.00mm