  • XW5T-S70-1.1-1BL
XW5T-S70-1.1-1BL
advertisement
Manufacturer No:
XW5T-S70-1.1-1BL
HK JDW NO:
607-XW5T-S70-1.1-1BL
Description:
TB SCREW 70MM 1:1 1TIER BLUE
Step5Bar-code shipping tag
XW5T-S70-1.1-1BL
  • Voltage - UL
    600V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    2/0-6 AWG
  • Current - UL
    175A
  • Voltage - IEC
    800V
  • Wire Gauge or Range - mm²
    10-70mm2
  • Current - IEC
    179A
  • Stripping Length
    24mm
  • Terminal Width
    24.0mm