  • XRN.M22.GLL.6GZ
XRN.M22.GLL.6GZ
advertisement
Manufacturer No:
XRN.M22.GLL.6GZ
Manufacturer:
LEMO
HK JDW NO:
452-XRN.M22.GLL.6GZ
Package:
Datasheet:
XRN.M22.GLL.6GZ
Description:
Receptacle, Female Sockets Sulfone Free Hanging (In-Line) 22 Positions Solder Cup Gold Bulk N (Normal) Push-Pull
Quantity:
In Stock : 15471
Step5Bar-code shipping tag
XRN.M22.GLL.6GZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Sulfone
  • Insert Material
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Operating Temperature
    -50°C~170°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    XP
  • Feature
    Backshell
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    22
  • Color
    Gray
  • Applications
    Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement
  • Fastening Type
    Push-Pull
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Orientation
    N (Normal)
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    2A
  • Shell Size - Insert
    M22
  • Contact Gender
    Female
  • Cable Opening
    0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)