  • XRCTD37M400FXQ50R0
XRCTD37M400FXQ50R0
advertisement
Manufacturer No:
XRCTD37M400FXQ50R0
HK JDW NO:
535-XRCTD37M400FXQ50R0
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 37.4000MHZ 6PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
XRCTD37M400FXQ50R0
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XRCTD
  • Size / Dimension
    0.047Lx0.039W 1.20mmx1.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    37.4MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Physical Dimension
    L1.2XB1.0XH0.3 (mm)/L0.047XB0.039XH0.012 (inch)
  • Operating Frequency
    37.4MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    6pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    100 μW
  • Height Seated (Max)
    0.012 0.30mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C